NezaradenéOrchester Taste of Brass vydáva nový album. Sprevádza ho singel Ding A Dong

25. novembra 2018by tobadmin

Orchester Taste of Brass má za sebou úspešné koncerty a spoluprácu s hviezdami slovenskej populárnej hudby, akými sú napr. HEX, či Sima Martausová. Po dvoch rokoch od svojho albumového debutu vydáva novinku Taste of Brass Vol.2, ktorú sprevádza singel Ding A Dong aj s videoklipom.

 

Podobne, ako na našej hudobnej scéne už roky úspešne rezonujú Bratislava Hot Serenaders Juraja Bartoša s hudbou 20. a 30. rokov, sa snaží aj Taste of Brass dostať do povedomia ako orchester, ktorý sa špecifikuje na 60. a 70. roky minulého storočia,“ hovorí leader, aranžér a trúbkar orchestra David Krajčí. „Bola to doba, keď za každým spevákom či speváčkou stál orchester, alebo aspoň veľká kapela s početnou sekciou dychových nástrojov. Okrem toho boli oveľa populárnejšie inštrumentálne skladby a sólisti z radov hudobníkov boli často rovnako známi, ako samotní speváci.“

Taste of Brass v tomto duchu funguje už štyri roky. K prvému albumu z roku 2016 teraz pribúda nový s názvom Taste of Brass Vol.2, ktorý prináša najaktuálnejší prierez tvorbou tohto orchestra pôsobiaceho v Bratislave. Hoci je album s jednou výnimkou zostavený z cover verzií iných skladieb, ich aranžmány sú priblížené súčasnému štýlu, ktorý je pre Taste of Brass vlastný.

Orchester Taste of Brass ešte pred predstavením albumu zverejnil videoklip ku skladbe Ding A Dong so speváčkou Kristínou Vančovou, ktorý je ich prvotinou na poli hudobných videí.

<iframe width=“560″ height=“315″ src=“https://www.youtube.com/embed/9Trne4npyP8″ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture“ allowfullscreen></iframe>

 

Cover verzie známych piesní inak

Inšpiráciu si orchester zobral zo sólovej tvorby trúbkarov Herba Alperta a Václava Týfu, ktorých skladby v nových aranžmánoch dostali latino-americký nádych. Rovnako tak sú zastúpené aj úpravy piesní z repertoáru Orchestra Jamesa Lasta, víťazné hity Eurovision Song Contest z rokov 1975 a 1976, či Lúčenie Věry Špinarovej z Bratislavskej zlatej lýry 1976.

Zaujímavosťou je aj spolupráca s jedným zo zakladateľov tohto pesničkového festivalu. Legendárny Pavol Zelenay pre nový album Taste of Brass upravil svoju skladbu Učiteľ samby a zároveň sa stane krstným otcom albumu. Krts Taste of Brass Vol.2  prebehne 30. novembra o 19:00 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. Sólistami večera budú Martin Hutta, Kristína Vančová a Mirka Záhumenská.

Sledujte nás

© Copyright 2024 Taste of Brass | Created by Horvy