HISTÓRIA

Ako sme začínali...
2014
7. NOVEMBER 2014
Prvý krát spolu
V budove bratislavského konzervatória po prvý krát zaznela „Tijuana Taxi„ v osem člennej zostave. Neskôr sa Taste of Brass rozrástol do menšieho orchestra s jedenástimi hráčmi, speváčkou Lenkou Machciníkovou a spevákom Martinom Huttom.

18. APRÍL 2015
Prvý koncert
Prvý krát na verejnosti v bratislavskej Starej Tržnici zazneli hity Herba Alperta, Arethy Franklin, Jamesa Lasta a iných. Vlastné úpravy a originálne naštudovanie Taste of Brass si okamžite vyrobilo zastúpenú základňu fanúšikov.
13. JÚN 2015
Expandujeme!
Po prvých úspechoch v Bratislave hráme na „Trnavskom Rínku„. Úspech je prekvapujúci, fanúšikovská základňa sa rozrastá, ľudia sa dožadujú albumu.
2. AUGUST 2015
Prvé zahraničné turné
Hudba Taste of Brass je slaná od morskej vody a na pláž sa hodí… Takto sme si naplánovali leto a zadarilo sa nám. Počas prvého turné nás hostil ostrov Ugljan.
2016
13. FEBRUÁR 2016
Začíname nahrávať.
Dievčatá a chlapci z Taste of Brass sa oficiálne na najbližšieho polroka zatvárajú do štúdia a začínajú s produkciou debutového albumu. Réžiu si na starosti zobral David Krajčí, strihal Tibor Seidl, mixoval Kristián Révay.

28. SEPTEMBER 2016
Predstavenie albumu
Hotovo! Vydavateľstvo P.S. Publisher nám dodalo 600 kusov nových CD-čiek, ktoré prvý krát uzreli svetlo sveta na koncerte v Slovenskom rozhlase. Hosťom koncertu bol bicista Martin Valihora, ktorý spolu s Taste of Brass odohral skladbu „Walk don’t run„.
17. DECEMBER 2016
Veľká televízna premiéra live!
Spojenie Taste of Brass, RTVS a Nadácie pre deti Slovenska priniesol projekt Hodina deťom. Pri tejto príležitosti sme sa skamarátili s HEXom, Simou Martausovou, Luciou Lužinskou a inými…

Sledujte nás

© Copyright 2024 Taste of Brass | Created by Horvy